HOŞ GELDİNİZ (welcome)Arı gibi bir muhteşem canlıyla ilgileniyorum ne öğreniyorsam burada paşlaşmak istedim.Saygılar Allah'ın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun


Çarşamba, Temmuz 23, 2008

BURASI İÇİN KÜRESEL ISINMA İYİ Mİ?

KÜRESEL ISINMA: Uzmanlar, bilim adamları, medya v.s. tarafından bu konu hep konuşuldu. Şüphesiz konuşulmaya tartışılmaya deney ve gözlemlemelere devam edilecek. Ben burası için (Kütahya rakım 950 ) soğuk bir memleket olduğundan burası için iyi olur inşallah derdim.


Hatırlıyorum da hayvan otlatırken çocuk olduğum o yılları; beyaz pamuk gibi o küme küme bulutlar toparlanır gökyüzünde 5 dakika yağmur yağar. Bakarsın gök kuşağı ve ardından prıl prıl bir güneş, mis gibi kokar hava. Ekin biçerdik deste yapardık harman yerine getirmeden yağmur yağar kurusun desteler diye ters yüz yapardık. Sakin sakin yağan yağmurlar vardı. Şimdi öylemi birden hava kararıyor kara kara bulutlar sıcaklık aniden düşüyor kış gibi duman kaplıyor dağları. Artık yazları yağmur da yağmıyor.

Derece koydum arılığa her uğrayışımda kontrol ederim. Sabah saat 6:00 baktım 7 derece, öğle 12:00 33derece inanılır gibi değil gündüzle gece arasındaki sıcaklık farkına bak

Aman küresel ısınma bizim yağmurlarımıza dokunma

2 yorum:

İlhami Uyar dedi ki...

Hüseyin bey insan ne yaparsa karşılığını alıyor,inşallah herşey yoluna girer,ençok korktuğumuzda kıtlı,bazı yörelerde tarımda rekoltenin % 80 düştüğü belirtiliyor,Allah beterinden korusun,iyi çalışmalar kolay gelsin.

Hüseyin ALTINTAŞ dedi ki...

Ömrümde hiç bir zaman yağmurun yağmasını bukadar istememiştim. malesef olmadı.
Vermeyince yaradan elden birşey gelmiyor işte
Bu senede arı kuşları kalmış burada iki üç köy arası geziyorlar Kırlangıçlar zaten mesken tutmuş köyü
Burdaki akrabalar salak kafasız arıyla uğraşıyor diye söyleniyorlar ardımdan.
Allah utandırmasın.(İnşallah)
Kal sağlıcakla